14 września 2023 roku - Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przyznała trzem naszym Pielęgniarkom wyróżnienia za upowszechnianie zasad etyki zawodowej, wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych, współdziałanie na rzecz integrowania środowiska zawodowego.

 

W obecności wielu znamienitych gości uroczyście otwarto nowo wyremontowaną Izbę Przyjęć w Szpital w Knurowie. Kolorowe i przyjazne wnętrza, gabinety, a przede wszystkim profesjonalny podjazd dla karetek znacząco poprawią standard przyjmowania i badania pacjentów, którzy właśnie w zmodernizowanej Izbie Przyjęć rozpoczynają swój szpitalny pobyt i dalsze leczenie w placówce.

Szanowni Państwo, z wielką radością informujemy, iż w dniu 22 marca 2018r. Rada Powiatu Gliwickiego podjęła uchwałę o przyznaniu Panu dr Grzegorzowi Noconiowi- Ordynatorowi Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Knurowie, nagrody Bene Meritus w kategorii indywidualnej.

„Jak tu teraz ładnie i przyjemnie”. To reakcja pierwszych osób przyjętych w zmodernizowanej pracowni endoskopii knurowskiego szpitala.
 

I rzeczywiście – jest się czym zachwycać. Pomieszczenia są odnowione, estetyczne, a sprzęt nowoczesny. Cieszą się i pacjenci, i sam personel, który będzie teraz przeprowadzać badania w bardzo dobrych warunkach, co podczas oficjalnego otwarcia pracowni zaznaczył jej kierownik, dr Marek Hildebrandt. 

W trakcie wczorajszej sesji Rady Powiatu Gliwickiego  Prezydium Rady Powiatu oraz Zarząd Powiatu Gliwickiego podziękował przedstawicielom  szpitali w Knurowie oraz Pyskowicach za dotychczasową walkę z epidemią COVID-19.
 

Szanowni Państwo, z inicjatywy personelu Oddziału Noworodków oraz personelu położnictwa Szpital w Knurowie postanowiliśmy wprowadzić badania przesiewowe noworodków pod kątem SMA (rdzeniowy zanik mięśni).