Fundacja JSW przekazała darowiznę w wysokości 80 tysięcy złotych na rzecz Szpitala w Knurowie

W geście troski o lokalną społeczność Knurowa, w którym funkcjonują dwie kopalnie należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Fundacja JSW przekazała darowiznę w wysokości 80 tysięcy złotych na rzecz Szpitala w Knurowie. Ta znacząca kwota, przekazana przez fundację, stanowi istotne wsparcie w udoskonaleniu oraz rozwoju tej placówki medycznej.

Środki finansowe przekazane przez Fundację JSW znacząco przyczynią się do zakupu nowoczesnego sprzętu do nieinwazyjnego badania serca. To niezwykle ważne, ponieważ umożliwia dokładną diagnozę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, a także minimalizuje ryzyko wszelkich zabiegów inwazyjnych.

W ramach przedmiotowej darowizny, Fundacja JSW współfinansuje zakup holterów ciśnieniowych oraz holterów EKG.

 

Te urządzenia są nieocenione dla lekarzy kardiologów, pozwalając na stałą i dokładną kontrolę pracy serca pacjentów. Dzięki nim możliwe jest monitorowanie parametrów serca przez całą dobę, co pozwala na wczesne wykrywanie ewentualnych zaburzeń.

 

Ponadto, dzięki wsparciu Fundacji JSW, szpital będzie mógł przeprowadzić drobny remont poradni i pracowni EKG. To nie tylko poprawi warunki pracy personelu medycznego, ale także wpłynie na komfort pacjentów korzystających z usług szpitala.