Pracownia Endoskopii

Kierownik: lek. Marek Hildebrandt 

 

Chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń:

rejestracja
32 331 92 57

centrala

32 331 92 02

Rejestracja i wydawanie wyników badań histopatologicznych

w Pracowni Endoskopii
odbywa się od poniedziałku do piątku między godziną 13.00 a 14.00

Zrób endoskopię w Knurowie i nie płać.
Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego, a badanie zrefunduje NFZ!

 

Pracownia endoskopii w Szpitalu w Knurowie Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne badania przewodu pokarmowego (panendoskopię oraz kolonoskopię). Wykonają je lekarze specjaliści i wykwalifikowane pielęgniarki. Fachowcy użyją nowoczesnego sprzętu diagnostycznego z torem  wizyjnym.

 

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu w Knurowie istnieje możliwość  dokumentacji fotograficznej zabiegu, która jest później dołączona do wyników. W razie wskazań medycznych w trakcie badania wykonywana jest także całkowicie bezbolesna biopsja.
 

W knurowskim szpitalu zabiegi kolonoskopowe lekarze robią w krótkotrwałym znieczuleniu i pod nadzorem doświadczonego zespołu anestezjologicznego. Co ważne, istnieje także możliwość znieczulenia podczas panendoskopii, jeśli zachodzi konieczność  ze względu na wskazania medyczne.

 

Jak przygotować się do endoskopii w warunkach domowych 

 

  • Jeżeli masz planowaną gastroskopię, dzień przed badaniem zjedz ostatni posiłek do godziny 18.00, a płyny przyjmuj do 24.00.
  • Masz planowaną kolonoskopię? Kilka dni przed badaniem zaprowadź płynną dietę, jeśli cierpisz na zaparcia. Trochę gorzej w warunkach ambulatoryjnych, bo lekarz poda ci lek na przepłukanie jelit dzień przed, a w dniu zabiegu zaleci jeszcze, niestety, lewatywę. Pamiętaj, by dużo pić – zapobiegniesz odwodnieniu i utrzymasz odpowiednie ciśnienie.