DIETA 5+
 

Żywienie kobiet ciężarnych i w okresie poporodowym jest niezwykle ważne zarówno dla zdrowia mamy, jak i dziecka. Kształtowanie funkcji metabolicznych człowieka ma miejsce już w trakcie życia płodowego dziecka i kontynuowane jest po urodzeniu dziecka, poprzez dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych wraz z mlekiem matki.

Produkty spożywane przez mamę będą rzutowały na jakość wytwarzanego pokarmu. Właściwie zbilansowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, które zapewniają wysoką jakość pokarmu i prawidłowy rozwój dziecka.

 

Szpital w Knurowie wychodzi z inicjatywą mającą na celu wsparcie kobiet w okresie poporodowym, które mają wyższe zapotrzebowanie energetyczne.

Głównym celem szpitala jest wprowadzenie 5 posiłków dziennie - śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji na oddziale położniczym. Na II śniadanie i podwieczorek pacjentki otrzymują desery mleczne, jogurty, kefiry, owoce, soki owocowe, warzywne, ciasteczka owsiane lub dietetyczne ciasto. Każdy z posiłków zostanie skomponowany w taki sposób, aby był smaczny oraz pełnowartościowy.

 

 

 

KONSULTACJE DIETETYCZNE

 

 • Pacjentki mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych.

   

  Dietetyk będzie dostępny na położnictwie od poniedziałku do piątku.

   

  Pacjentki mogą również zgłosić się do położnej oddziału w celu uzyskania konsultacji dietetycznych przez dietetyka.

   

  Dodatkowo po przeprowadzeniu konsultacji, pacjentki otrzymają zalecenia dietetyczne zależne od stanu fizjologicznego.

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej - NCEŻ


Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, można uzyskać porady dietetyczne w okresie poszpitalnym: ncez.pl 

 

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej pacjentki mogą uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: poradnia.ncez.pl