Oddział Onkologiczny

telefony kontaktowe:

Dyżurka pielęgniarska

Ordynator oddziału

dr n med. Stefan Szelc

Pielęgniarka oddziałowa
mgr Małgorzata Händel

Działa w Szpitalu w Knurowie od 2012 r. i specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu systemowym chorych na nowotwory złośliwe. Jest to  Oddział Stacjonarny dysponujący 11 łóżkami dla chorych wymagających hospitalizacji podczas chemioterapii i pobytów diagnostycznych.

 

Nasz zespół lekarski to specjaliści onkologii klinicznej korzystający z najnowszych metod diagnostycznych -  laboratoryjnych i obrazowych dla prawidłowego diagnozowania, oceny skuteczności i bezpieczeństwa leczenia chorób nowotworowych.
 

W naszym Oddziale Onkologii  pracujemy w doświadczonym i  empatycznym zespole pielęgniarek onkologicznych, wspieranych przez  sekretarkę  medyczną oraz salowe.

 

Naszym nadrzędnym celem jest, aby każdy leczący się u nas pacjent czuł się zaopiekowany.

Pacjenci powracający na kolejne cykle chemioterapii w razie wskazań otrzymują leczenie systemowe dożylnie poprzez specjalne wszczepiane podskórnie porty naczyniowe co zmniejsza znacząco dyskomfort bólowy podczas zakładania wkłuć dożylnych.

 

Leczymy liczne typy nowotworów m.in: przewodu pokarmowego, płuc, narządu rodnego, układu moczowo-płciowego, gruczołu piersiowego.