Dobra wiadomość dla pacjentów: zmodernizowana pracownia endoskopii już działa

„Jak tu teraz ładnie i przyjemnie”. To reakcja pierwszych osób przyjętych w zmodernizowanej pracowni endoskopii knurowskiego szpitala.
 

I rzeczywiście – jest się czym zachwycać. Pomieszczenia są odnowione, estetyczne, a sprzęt nowoczesny. Cieszą się i pacjenci, i sam personel, który będzie teraz przeprowadzać badania w bardzo dobrych warunkach, co podczas oficjalnego otwarcia pracowni zaznaczył jej kierownik, dr Marek Hildebrandt. 


– Właśnie ziściły się obietnice. Dziękuję prezesowi szpitala, staroście powiatu gliwickiego oraz samorządowcom.
Niech te pomieszczenia służą naszym pacjentom.

 

W ramach modernizacji wymieniono wentylację oraz klimatyzację, instalację wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania, przebudowano pomieszczenia tak, by odpowiadały obowiązującym przepisom. Wymieniono także stolarkę oraz rozdzielnię elektryczną wraz z instalacjami. Powstały toalety dla osób niepełnosprawnych. Całość dostosowano do wymogów przeciwpożarowych.

 

Zadanie zrealizował Powiat Gliwicki. Całkowita wartość wyniosła 1 392 539, 37 zł, z czego dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 956 102, 00 zł. Co warte zaznaczenia – mimo tak dużego zakresu prac, inwestycję udało się zrealizować w ciągu czterech miesięcy. Wszystko dzięki wzorowej współpracy powiatu oraz Wydziału Inwestycji, Funduszy i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

 

Zarządowi Powiatu Gliwickiego dziękował dr n. med. Michał Ekkert, prezes Szpitala w Knurowie, zaznaczając, że w pracowni nie tylko wyremontowano pomieszczenia, ale zakupiono też do niej nowoczesne wyposażenie, co możliwe było dzięki wsparciu finansowemu samorządów.

 

Świetną współpracę z radnymi powiatowymi, prezydentem Knurowa oraz wójtami Pilchowic czy Gierałtowic podkreślił również Waldemar Dombek, starosta gliwicki. Współpracę, bez której, jego zdaniem, nie ma sukcesu.
 

– To jednak dopiero początek zmian. Mamy teraz w budżecie zaplanowany remont chirurgii. W kolejce czeka izba przyjęć. Jesteśmy zgodni i zdeterminowani, by podjąć się kolejnych modernizacji – zapowiedział starosta. 

 

Zadowolenie wyraził Jarosław Gonciarz, poseł ziemi gliwickiej: – Szpital w Knurowie odwiedzam najczęściej ze wszystkich w moim okręgu wyborczym, i to nie z powodów zdrowotnych, ale przy okazji udanych inwestycji, jak właśnie otwarcie pracowni czy zakup ważnych sprzętów służących mieszkańcom. To wszystko zasługa operatywności i przedsiębiorczości zarządu tutejszego szpitala, starostwa oraz samorządów.


W pracowni endoskopii wykonywane są badania diagnostyczne – gastroskopii i kolonoskopii. Odbywają się one teraz w komfortowych warunkach.

 

– Te warunki to wielka szansa dla pacjentów – zaznaczył prezydent Knurowa Adam Rams. Właśnie z jego inicjatywy włodarze gmin powiatu zakupili do pracowni sprzęt. Podziękowania należą się więc także Maciejowi Gogulli, wójtowi gminy Pilchowice oraz Leszkowi Żogale, wójtowi gminy Gierałtowice.