Festyn Rodzinny - Zdrowie Kobiety w każdym wieku

Zdrowie Kobiety w każdym wieku

Podsumowanie Festynu z dnia 25.05.2024r

W dniu 25.05.2024 r. Szpital w Knurowie Sp. z o.o. zorganizował Festyn Zdrowotny pt. „Zdrowie Kobiet w Każdym Wieku”. Myślą przewodnią imprezy była promocja zdrowego stylu życia oraz możliwość zwiedzenia Bloku Porodowego i Szkoły Rodzenia.

W tym celu pracownicy Szpitala przygotowali wykład na temat zaburzeń metabolicznych. Była także możliwość skorzystania z konsultacji dietetyka, pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru glukozy, obliczania BMI, nauki samobadania piersi z profilaktyką raka sutka, wykonania wymazu cytologicznego (21 badań), pobrania krwi w kierunku markerów nowotworowych :raka jajnika, piersi i jelita grubego (174 pacjentów).

Na łonie natury goście mogli uczestniczyć w ćwiczeniach wzmacniających kręgosłup. Samodzielnie przy użyciu fantomu pod nadzorem wykwalifikowanego personelu prowadzone było szkolenie w przypadku zachłyśnięcia noworodka i w innych stanach zagrożenia życia.

Delegatura w Rybniku Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach wydawała chętnym Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz  omawiały programy profilaktyczne. Wśród pozostałych atrakcji można wymienić pokazy klasy ratowniczej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Knurowie oraz pokaz umiejętności wizażu w formie malowania twarzy przez klasy o profilu kosmetyka i wizaż. Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego zabezpieczali teren imprezy.

Do konsumpcji były ciasta, kawa i herbata, kiełbasy z grilla. Kawiarnio-bawialnia Mon Bébé Cafe przygotowała tort z logo Szpitala oraz zabawy z dziećmi. Stowarzyszenie Kolorowe Damy uczciło 5-cio lecie swojej działalności dzieląc się tortem z uczestnikami. Bajtel Caffe prowadziło sprzedaż lodów, deserów oraz zimnych napoi. Prowadzona była  sprzedaż książek własnego autorstwa innych artykułów z księgarni, profesjonalnych okularów słonecznych. Dla najmłodszych oprócz słodyczy było dostępne, strzelanie z łuku oraz skakanie na dmuchańcach. Cała impreza odbyła się przy akompaniamencie miłej muzyki. Czas umiliły także pokazy Zumby oraz rozgrzewka fitness.

Bardzo serdecznie chcemy podziękować sponsorom Festynu Zdrowotnego firmie Asseco i Mentor oraz tym którzy zachcieli wziąć udział w uświetnieniu Naszej imprezy  w tym paniom Annie Stachowiak, Ernestynie Kubeckiej, Hannie Kucharskiej, Sabinie Gilner, Małgorzacie  Pniowskiej, panu Dariuszowi Warzecha, Stowarzyszeniu Kolorowe Damy,  Bajtel Cafe i Mon Bébé Cafe , Księgarni Neumann, ŚOW NFZ – Delegatura w Rybniku, Laboratorium Tańca, Studio Xtreme Fitnes, nauczycielom i uczniom ZSZ nr 2 w Knurowie oraz wszystkim gościom którzy zechcieli wziąć udział w naszym spotkaniu, a pracownikom za ich zaangażowanie, merytoryczne przygotowanie się i poświęcony czas.