Oddział Dla Przewlekle Chorych

Pielęgniarka oddziałowa: Barbara Orzechowska

Ordynator oddziału:

lek. med. Marian Gabry┼Ť

Oddzia┼é Przewlekle Chorych rozpocz─ů┼é dzia┼éalno┼Ť─ç 1 pa┼║dziernika 1970 roku. ┼Üwiadczy on us┼éugi medyczne z zakresu opieki nad lud┼║mi chorymi ob┼éo┼╝nie, terminalnie, paliatywnie oraz niepe┼énosprawnymi i osobami w podesz┼éym wieku.

Oddzia┼é usytuowany jest na terenie szpitala w Knurowie, dzi─Öki czemu zapewnia ca┼éodobow─ů opiek─Ö lekarsk─ů internisty, chirurga, ginekologa oraz anestezjologa. Zapewnia r├│wnie┼╝ ca┼éodobowy dost─Öp do pracowni diagnostycznych oraz bada┼ä laboratoryjnych.

Obecnie oddzia┼é wyposa┼╝ony jest w 33 nowoczesne ┼é├│┼╝ka z systemem regulacji za pomoc─ů pilota oraz zmiennoci┼Ťnieniowe materace przeciwodle┼╝ynowe. Do dyspozycji lekarzy i piel─Ögniarek znajduje si─Ö m.in. sprz─Öt rehabilitacyjny, aparat do EKG, ssaki do odsysania g├│rnych dr├│g oddechowych, ┼Ťlizgi umo┼╝liwiaj─ůce przemieszczanie chorych czy w├│zek-wanna. W pomieszczeniach s─ů dwie ┼éazienki przystosowane dla potrzeb os├│b niepe┼énosprawnych.

Pod opiek─ů lekarzy i personelu medycznego, posiadaj─ůcego fachowe umiej─Ötno┼Ťci piel─Ögniarskie i rehabilitacyjne znajduj─ů si─Ö m.in. pacjenci z chorobami centralnego uk┼éadu nerwowego, przewlek┼éymi chorobami z zakresu chor├│b wewn─Ötrznych, wymagaj─ůcy rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych i ortopedycznych oraz chorzy w stanie wegetatywnym.

Od 1 stycznia 2010 roku z powodu rezygnacji kontraktowania oddzia┼é├│w dla przewlekle chorych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pobierana jest odp┼éatno┼Ť─ç za udzielone ┼Ťwiadczenia. Koszt pobytu i leczenia chorego wynosi 85 z┼é za dob─Ö.

CERTYFIKATY

POLITYKA ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZ─äDZANIA